DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Domácí džemy

 

Vybírejte z nabídky džemů, které pro Vás vaříme podle starých receptur z čerstvého ovoce, vypěstovaného na našich zahradách, v případě potřeby ještě přikupujeme jahody z nedaleké jahodárny, pokud se urodí borůvky, tak vaříme i borůvkové džemy. Plníme pouze do nových sklenic s novými víčky, gramáže 310g (soudečky), lahůdkové záležitosti budou k dostání ve skleničce o obsahu 250g.

Všechny skleničky či lahvičky mají přes víčko plátno a stužku, jsou v podstatě dárkově zabalené ...

Džemy jsou v prodeji většinou v omezeném množství, podle velikosti úrody:-)

Džemy ze sklizně 2019 začínají ubývat ve skladu, můžete objednávat z následujících:-)

Zahradní mix - obsahuje aronii, červený rybíz a švestky. Osvědčená trojkombinace - lahodný, lehce navinulý džem, ideální na palačinky, na slepování cukroví, na pečivo i samotný.

cena za 310 g     89,- Kč   

 

Šípkový džem - ze šípků růže svraskalé (Rosa Rugosa)  i ze šípků plané růže šípkové  - nejpracnější ze všech džemů na výrobu). Šípky růže svraskalé jsem doplnila o domácí jablečný mošt a citronovou šťávu, divoké šípky jsou výrazné samy o sobě. Chuť má jemnou a přesto zajímavou, hodí se na na chleba, na palačinky, do jogurtu i samotná jako zdravé mlsání.

Z divokých šípků je džem výrazný sám o sobě, navíc je z něj výborná šípková omáčka...

Cena za 310g      130,- Kč      

 

                                                                                                                                            

 

Džem z aronie (též Temnoplodec černý či Černý jeřáb). Aronie je velmi ceněnou plodinou pro svůj obsah nejen vitamínu C, obsahuje též antioxidanty, antokyany, rutin, železo jód, mangan a to i ve formě zavařenin. Syrová aronie je jen pro otrlé - pro vysoký obsah tříslovin má velmi trpkou a svíravou chuť:-( - letos je v kombinaci s ostružinami do jogurtu

Cena za 310g     89,- Kč      

 

Jahodový džem

Dětmi ale možná i dospělými nejoblíbenější džem. Čerstrvé jahody jsou dostupné jen pár týdnů v roce (samozřejmě mám na mysli české, voňavé a sladké plody plné sluníčka, ne ty napodobeniny ze supemarketů se vzhledem jahod a chutí plastu), tak si je prostřednictvím dobrého džemu uchováme na delší dobu. Když dojdou naše jahody, vyrážíme na samosběr do Vraňan a nejpozději druhý den už jsou zpracované ve skleničkách...

Cena za 310g       89,- Kč    

Letos je v nabídce i jahodový džem s meduňkou - sofistikovaná kombinace pro potěšení všech smyslů - vítěz soutěže o Potravinářský výrobek Středočeského kraje pro rok 2018.

a také jahodový džem s rebarborou -voňavý po jahodách,  jemně nakyslý od rebarbory

Cena za 310g        89,-Kč       

 

Ostružinovo-švestkový džem - spojením dvou na první pohled neslučitelných plodin vznikl lahodný tmavý džem se zajímavou chutí. Děti si o oblíbily na palačinky, mažou si s ním i bábovku:-) Ostružiny jsou po rozmixování přepasírované, tudíž neobsahují žádné pecičky.

Cena za 310g     89,- Kč        vyprodaný

 

Švestková povidla

Letošní nadúroda švestek mě donutila místo džemu zkusit i švestková povidla, na kterých ujíždím pro změnu já...Myslím, že výsledek není vůbec špatný, na rodzíl od kupovaných je to samá švěstka, trochu cukru, navíc špetka skořice a drceného hřebíčku, které jim dodávají "šmrnc". Jsou pečená v troubě, po vychladnutí zhoustnou tak, že není třeba ani přidávat pektin

Cena za  310g     89,- Kč            

 

Rybízový džem - čistá šťáva z červeného rybízu smíchaná s cukrem. Jednoznačně nejlepší džem na vánoční cukroví, linecké koláče apod. Pro svoji navinulou chuť si ji oblíbili i odpůrci sladkého.

Cena za 310g   89,- Kč        vyprodaný

 

Třešňový džem - Na džem zpracovávám pouze pěkné, nečervivé třešně, letos převážně z červenomasých odrůd, ručně odpeckované. Letošní rok se třešně vydařily a tak je na světě i nová kombinace chutí - třešně s pravou vanilkou - delikátní:-)

Cena za 310g      89,- Kč         Třešňový s vanilkou 310g      99,- Kč    

Meruňkový džem -   po pár letech bylo zase radost pohledět na meruňku obalenou krásnými plody!

Cena za 310 g          89,- Kč    

Při krájení meruněk mě napadla další kombinace (jakožto včelařku) - meruňky s medem a skořicí, krájené na větší kousky).  Voňavá a pikantní kombinace s vlastním medem, kterou  pravděpopdobně sníte na posezení a jak se říká "bez přílohy":-)

Doporučuji!   Cena za 250g     79,- Kč          

 

Višně s hořkou čokoládou - hit již třetí sezónu!  Tentokrát nápad není tak úplně z mojí hlavy, inspirovala mě moje oblíbená bonboniera Višně v čokoládě. K výrobě jsem použila vlastní višně a kvalitní čokoládu s obsahem 70% kakaa

Z bezpečnostní důvodů :-)) k dostání pouze ve 250g skleničce  za  79,- Kč

 

Džem ostružinový - vyrobený ze zahradní beztrnné odrůdy, i ve variantě do jogurtu. Lehce pikantní, chuťově výrazný, skvělý na palačinky i pečivo. Doporučuji:-) - samozřejmě bez peciček.....

Cena za 310 g     89,-kč       

 

Džem borůvkový  -  z lesních borůvek, vlastnoručně nasbíraných . Při této práci využívám "levné pracovní síly svých dětí:-)". Většinou to vyjde dost draho....

Cena za 310g      99,- Kč      

 

Jablečná povidla - klasická povidla, dlouho vařená. Ideální do buchet na koláče, ale i klidně samotné.

Jablečná povidla "speciál" - vylepšená o pomerančovou dužinu a citronovou šťávu - něco pro gurmány

Cena za 310g                89,- Kč

 

Kiwi džem - Zpestření mezi džemy z domácího ovoce. Zpracovávám pouze kvalitní vyzrálé plody, samozřejmě kupované. ale je to ňamka:-)

Cena za 310g         89,- Kč    

Džem broskvový - Lahodný džem z broskví od dědy - jemný a trochu podobný meruňkovému

cena za 310g           89,- Kč (foto dodám...)         

Broskve s aronií - neobvyklá kombinace s výslednou neobvyklou chutí. Prvotní sladký dojem z broskví zakončuje trochu natrpklá chuť aronie. Kdo má rád méně sladké džemy s nebvyklou chutí, přijde si na své. (Foto dodám)

Cena za 310g     89,- kč   

 

Džem angreštový - lahodná a chuťově výrazná kombinace 3 odrůd - Pax, Remarka a Zlatý Fík. Vrátí Vás do dětství, k babičce na venkov.....

Cena za 310g      89,- Kč (foto dodám)         vyprodaný

 

Džem z cukety se zázvorem a citronem - jeho chuť vás překvapí a dostane! Zpočátku jemná chuť přechází do výrazné zázvorové, končí citronem ve vašich ústech.

Hit  sezóny:-) vítěz soutěže o Potravinářský výrobek Středočeského kraje pro rok 2018

Cena za 310g       89,- Kč (foto dodám)

 

Džem z rebarbory - z křehkých rebarborových stonků, doplněno skořicí a  zčásti třtinovým cukrem. Překvapivě lahodná chuť i pro nepřátele rebarbory.

vítěz soutěže o Potravinářský výrobek Středočeského kraje pro rok 2019

Cena za 310g       89,- Kč (foto dodám)