DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Sirupy a pečené čaje

 

Pečené čaje a sirupy z bylin

Pečené čaje vyrábím ze směsí drobného zahradního ovoce, aromatické míchám s jemnějším, doplňuji badyánem, skořicí, hřebíčkem (a trochou tuzemáku:-)). Výsledkem jsou voňavé ovocné čajové směsi, které se dají použít i do jogurtů, dokonce i samotné. Do pečených čajů přidávám i citrony včetně kůry, samozřejmě v biokvalitě, bez chemického ošetření.

Všechny skleničky či lahvičky jsou ovázané plátnem a stužkou, jsou v podstatě dárkově zabalené...

Pečený čaj

Směsi obsahuje, jahohy, ostružiny, aronii, třešně, červený rybíz, angrešt, jablka, citrony, švestky, dřín, meruňky, cukr, skořici, badyán a hřebíček - v různých kombinacích. Horké zalévám poctivě tuzemákem, ze kterého se odpaří alkohol a zůstane příjemná vůně. Bez barviv, aromat, konzervantů. Dávkování je individuální, doporučené je 1-2 polévkové lžíce do hrnku o obsahu 250ml. Jako bonus můžete nakonec vše ovoce ze dna hrnku vyjíst:-)

Cena za 340g       80,-Kč, na požádání pošlu variace, které mám momentálně v prodeji.

 

Meduňkovo - mátový sirup (šťáva)

Čerstvé bylinky omyju, pokrájím a naložím na 24 hodin do vody. Poté se výluh zcedí, smíchá s cukrem a povaří. Přidávám špetku kys. citronové, horké plním do nových lahví. Šťáva je velmi lahodná, příjemně voní  a v letních měsících je vyhledávaným osvěžením.

Cena za 0,2l        50,- Kč        

 

Pečený čaj z rakytníku - obsahuje rakytník, jablka, citrony + cukr a koření - velmi chutný a hlavně zdravý čaj, dávkování opět individuální, viz doporučení u předchozího čaje (foto nemám k dispozici - už je rozdán, rozprodán a vypit:-))

Cena za 340g       89,-Kč

 

Sirup levandulový s citronem -  voňavý sirup z levandulových květů a třtinového cukru, doplněný citronovou šťávou. Osvěžující letní pití

Cena za 0,2l          50,- Kč

 

Sirup šípkový - vitamínová bomba ze šípků, třtinového cukru a trochy citronu. Dá se z něj připravit limonáda i čaj

Cena za 0,2l           50,- Kč   novinka